Woody
Vítejte v úžasném světě
nejenom dřevěných hraček
Registrovat
CZZvolit jazyk
Navigace: Woodyland / Články / Správná hračka 2014

Správná hračka 2014

15. října 2014

Správná hračka – XXI. ročník 2014

Společný projekt Sdružení pro hračku a hru, Asociace hračka Unie výtvarných umělců ČR a Asociace předškolní výchovy uděluje označení "Správná hračka–vybráno odborníky" od roku 1994. Jeho cílem je podpora vývoje, výroby i prodeje správných hraček a jejich rozšiřování mezi dětskou populací.

Zelené logo je nadstandardním značením. Signalizuje rodičům a pedagogickým pracovníkům, že hračka má kromě všech předepsaných vlastností estetické a výchovné kvality vhodné pro rozvoj schopností dětského uživatele.

Správná hračka 2014 – Woody zvítězil!

Dne 22. 9. 2014 proběhlo vyhodnocení odbornou porotou a společnost Olymptoy s.r.o. získala ocenění „Správná hračka” u 5 produktů z kolekce WOODY!

V roce 2014 bylo přihlášeno 43 produktů od 21 předkladatelů. Právo užívat označení Správná hračka získalo 25 produktů od 15 předkladatelů.

Vrstvené vkládací tvary

Děti vkládají tvary do předem určených otvorů podle tvaru a barvy a velikosti. Každý tvar je složen ze dvou částí, které do sebe vzájemně zapadají. Hračka rozvíjí jemnou motoriku, logiku a schopnost kombinovat a rozlišovat tvar, velikost a barvu.

Korková deska s natloukacími tvary

Děti dovedou z této stavebnice vytvořit nekonečné množství obrázků plných fantazie a neskutečných tvarů. Práce se stavebnicí podporuje představivost, soustředěnost a přesnou koordinaci pohybů. Rozvíjí jemnou motoriku a fantazii.

Kufřík s magnetickými tvary a zrcadlem

Hrací kufřík obsahuje 25 ks vzorových karet, podle kterých lze skládat obrázky na bílou magnetickou plochu. Z magnetických tvarů lze vytvářet i obrázky podle fantazie. Vnitřní strana kufříku je tvořena zrcadlovou fólií, v níž se obrazce násobí. Hra rozvíjí fantazii, jemnou motoriku a logiku. Kufřík je zároveň skladovacím prostorem pro magnetické tvary a karty.

Puzzle - vývoj žáby

Hra seznamuje dítě s jednotlivými vývojovými stupni žáby a zároveň slouží jako hra. Rozvíjí logiku, jemnou motoriku a rozumové schopnosti.

Vláčkodráha s garáží

Vláčkodráha obsahuje vše, co děti baví: vláčky, koleje, nástupiště a garáž s parkovacími místy a výtahem. Hrací set je možné rozšiřovat dokoupením rozsáhlého příslušenství.

Oceněné hračky spolu s výběrem z minulých ročníků budou opět vystaveny na zámku v Kamenici nad Lipou. S některými z oceněných se můžete osobně setkat na festivalu hraček z přírodního materiálu HRAČKOBRANÍ v Kamenici nad Lipou 8. - 12. VII. 2015; www.hrackobrani.cz

Platební karty Facebook
Provozováno na systému MajorShop